Intervista, në Televizione dhe Fondacione të ndryshme

--

SYRI TV – Kafe Shqeto/ Kush e shembi ndërtesën e shkollës bujqësore amerikane “Charles Telford Ericson”? i ftuar Mal Berisha

SYRI TV – Kafe Shqeto/ Kush e shembi ndërtesën e shkollës bujqësore amerikane “Charles Telford Ericson”? i ftuar Mal Berisha Përse duhej shkatërruar dëshmia e parë e mardhënjeve Shqiptaro – Amerikane? Shkolla “Bujqësore Charles Telford Erickson”! KLIKO KETO PER TE PARE VIDEON  
--

Berisha: Në Kuvendin e Kosovës ka nga Lista Serbe, të akuzuar për vrasjen e 26 djemve në Mitrovicë

I ftuar i gazetarit Xhoi Malësia i TV Ora News, në një reflektim rreth marrjes në pyetje nga ana e Gjykatës Speciale ne Hage te Presidentit të Republikës së Kosovës, z Hashim Thaçi. KLIKO KETU PER TE SHIKUAR VIDEON
--

Benjamin Disraeli – A series of historical presentations, by Mal Berisha

Benjamin Disraeli – A series of historical presentations, by Mal Berisha
--

NTV.al – MAL BERISHA HERMAN BERNSTEIN MIK I SHQIPTAREVE REPORTAZH

NE KLUBIN E ARTIT DHE KULTURES SIGAL UNIQA NE DURRES U PROMOVUA LIBRI HERMAN BERNSTEIN MIK I SHQIPTAREVE I AUTORIT MAL BERISHA.  
--

MAL BERISHA INTERVISTA ABCNEWS 17 DHJETOR

Ju ftojme te ndiqni intervisten e plote te Ambasador Mal Berishes dhene per ABC NEWS i cili eshte kanali informativ 24/7 qe siguron mbulim konstant te lajmeve dhe akses ne informacionin e cdo lloji nga vendi, rajoni e bota.
--

Miku me i madh i shqiptareve | ABC Story

Miku me i madh i shqiptareve | ABC Story Në fillesat e shtetit, ne shqiptarët kemi pasur fatin të ndihmohemi nga disa miq të fuqishëm. Ishin njerëz të cilët nga larg orientonin vëmendjen e superfuqive të Botës, që ndërhynin në vendimmarrje nga ato që lëviznin kufij shtetesh, i ngushtonin apo zgjeronin, qoftë sipas rrethanave apo bindjeve të momentit. Ne tashmë […]