Intervista, në Televizione dhe Fondacione të ndryshme

March 15, 2020

Miku me i madh i shqiptareve | ABC Story

Miku me i madh i shqiptareve | ABC Story Në fillesat e shtetit, ne shqiptarët kemi pasur fatin të ndihmohemi nga disa miq të fuqishëm. Ishin njerëz të cilët nga larg orientonin vëmendjen e superfuqive të Botës, që ndërhynin në vendimmarrje nga ato që lëviznin kufij shtetesh, i ngushtonin apo zgjeronin, qoftë sipas rrethanave apo bindjeve të momentit. Ne tashmë […]
March 15, 2020

Radio Tirana – EMISIONI LARG & AFER ( MAL BERISHA ) – 08.03.2020

8 Mars, 2019, ora 20.35, ne RADIO TIRANA,ne emisionin “LARG & AFER”, ”, i ftuar ne studio ish ambasadori Mal Berisha, shkrimtar e publicist, dekoruar nga presidenti i Republikës së Shqipërisë,me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”, flet per disa personalitete te shquara boteror qe kane kontribuar per Shqiperine dhe shqiptaret ne kohe te ndryshme si, Charles Telford Erickson, misionar […]
December 28, 2019

Intervista Syri TV – Mal Berisha/ Aleksander Vucic ne Tirane, sulmi i Edi Rames ndaj Ramush Haradinajt. Cfare synon “Mini-shengeni” ballkanik?

Intervista Syri TV – Mal Berisha/ Aleksander Vucic ne Tirane, sulmi i Edi Rames ndaj Ramush Haradinajt. Cfare synon “Mini-shengeni” ballkanik?  
December 15, 2019

Boris Johnson fiton zgjedhjet në Britani, Mal Berisha i ftuar në RTV Ora

Boris Johnson fiton zgjedhjet në Britani, Mal Berisha i ftuar në RTV Ora  
July 16, 2019

News24 TV – Mal Berisha: Sorosi një këshilltar si Rasputin

News 24 TV “A Show” nga Adi Krasta ne News24 – 15 korrik, 2019 Ish-ambasadori shqiptar në Britaninë e Madhe Mal Berisha i ftuar në studionin e emisionit “A show” duke krahasur situatën politike të tanishme me atë të 2013 tha se gjërat janë përkeqësuar. Ai hodhi akuza të forta duke thënë së pas kryeministrit Edi Rama qëndron Soros, që […]
July 2, 2019

SCAN TV – RREFIM, i ftuar MAL BERISHA